Akupresura je stará čínská metoda, která léčí mnohá běžná onemocnění. Tato léčebná metoda je založena na tlaku na akupresurní body, výsledkem je úleva od bolesti, posílení imunitního systému a velmi dobrá prevence řady onemocnění.

Akupresura má všestranné využití.  Představuje zcela jiný přístup k problematice odstraňování problémů pohybového aparátu. Akupresura pracuje na principu uvolnění nahromaděné a zablokované energie v určitých místech na lidském těle.

Zablokování akupresurních bodů můžete pociťovat jako fyzickou bolest nebo nepohodlí. Na emoční úrovni můžete cítit frustraci nebo podráždění. Použitím hlubokého, ale jemného tlaku prstů na specifické akupresurní body lze docílit uvolnění energetických bloků, odblokování zatuhlých svalových partií, výrazného zlepšení pohyblivosti kloubů nebo odstranění tolik bolestivých bloků páteře.

Působením na akupresurní neuromuskulární a neurolymfatické body se příznivě stimuluje neurologicko reflexní systém a lymfatické řečiště, což výrazně umocňuje konečný výsledek. Pomocí akupresury je možné regenerovat, ale i předcházet problémům pohybového aparátu. Akupresurou lze zvýšit kondici organismu, rozšířit celkovou hybnost, a tím zlepšit psychickou pohodu.

11.12.2008 14:55:22
lenza
Zdravnet.cz
[CNW:Counter]
Zdraví a veselá mysl jsou zdrojem krásy
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one