Cílem masáže je regenerace těla a duše člověka. Masáž je speciální procedura, která je využívána k upevnění tělesného a duševního zdraví, k posílení organismu, ke zvýšení výkonnosti, nebo k osvěžení po fyzické i psychické námaze.

Masáže odstraňují únavu a bolesti svalového napětí, zmírňují bolesti kloubů a hlavy, příznivě působí na pohybový aparát, uvolňují psychické stresy, zlepší duševní pohodu, celkově regenerují organismus


Masáže jsou nestarší léčebná metoda na světě, která se již provádí více jak 3000 let.
Masáže jsou přirozeným a šetrným způsobem, která lečí a potlačuje bolesti.

 

 

KDY NECHODIT NA MASÁŽ?

Je třeba upozornit na stavy, kdy bychom měli raději zůstat doma a nechodit na masáž.
Mezi ty nejběžnější patří nachlazení. V takovém případě doporučuji zůstat doma a raději zajít na masáž až po uzdravení.  Masáž podporuje krevní a lymfatický systém . Bacily by se tedy roznesly po celém těle a my  bychom místo báječných účinků masáže získali daleko horší stav onemocnění. Dále by se neměla provádět na místech, kde jsou jakékoliv problémy s pokožkou (plísňové onemocnění, varixy- křečové žíly, akutní záněty kloubů atd.
Existují další stavy kdy nemasírovat.
V zásadě platí, že pokud nejdeme na masáž do zdravotnického zařízení, měli bychom být zdrávi a pokud si nejsme jisti, tak se poradit s lékařem či fyzioterapeutem.

11.12.2008 14:09:18
lenza
Zdravnet.cz
[CNW:Counter]
Zdraví a veselá mysl jsou zdrojem krásy
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one